«

maj 20

Turbosprężarka bierze olej?

 

Turbosprężarka bierze olej ?

 

Turbosprężarka bierze olej?

Turbosprężarka bierze olej? – jest to informacja , która usłyszana w warsztacie samochodowym może spędzić sen z powiek. Taka diagnoza w większości przypadków świadczy o zbliżaniu się poważnej wymianie lub regeneracji turbosprężarki. Oczywiście nie zawsze ubywający olej może świadczyć o problemie z turbosprężarką. Jednak zawsze taki sygnał trzeba sprawdzić i dodać do listy podejrzanych  turbo. Delikatny ” pobór ” oleju nie jest również, czymś nadzwyczajnym dla silnika turbodoładowanego. Zaawansowana budowa silnika wraz z turbosprężarką ma tendencję do wybierania oleju z misy olejowej.

 

 

Turbosprężarka  bierze olej ?

Miarka poziomu oleju.

 

Zużycie oleju

Jak wielkie zużycie oleju jest zużyciem normalnym ? To pytanie jest zagadką dla wielu użytkowników samochodów z silnikami benzynowymi jak i również diesel-a. W większości przypadków podawana informacja od producenta samochodu jest taka, że jeśli samochód ” zużywa ” 1 litr na 10 tys kilometrów to możemy spać spokojnie. Jest to optymalna wartość uwzględniona przez konstruktorów danego typu silnika. Sytuacja patowa robi się wtedy, gdy nie stwierdziliśmy żadnych wycieków z silnika, czy też z turbosprężarki i również pod samochodem nie ma jakiś ” czarnych ” plam, a mimo tego po kontroli oleju na bagnecie  jest go mniej i ubywa szybszym tępię niż zwykle. Wtedy mamy powody do zmartwień. Jeśli już wykluczymy z naszej listy problem z silnikiem oraz nie stwierdzimy żadnych problemów z magistralą olejową to pozostaje dokładne sprawdzenie samej turbosprężarki oraz przewodów doprowadzających do niej olej, który ją smaruje jak i również ma właściwości chłodzące.

 

zestaw

Regeneracja

Jeśli podmiemy decyzję o naprawie naszej turbosprężarki, na pewno nie zrobimy tego w naszym zaciszu garażowym. Do prawidłowej regeneracji turbosprężarki są potrzebne specjalistyczne urządzenia. Taką naprawdę najlepiej zlecić warsztatowi, który się tym trudni i co najważniejsze posiada pozytywne opinie wśród klientów. Jak wiadomo turbosprężarka nie ma łatwego życia, trzeba o nią szczególnie zadbać. Cena takiej regeneracji waha się od kwoty 500 do ok. 1000 zł (wszystko zależności od warsztatu, producenta turbiny, regionu Polski).

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>